Festiwal

czwartek 10 października 2024

Szanowni Państwo,

zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Mitologiczny „Mitologia – instrukcja obsługi (we) współczesności”

19 i 20 października 2024 roku

Uniwersytet Warszawski ul. Dobra 55 (wejście od ul. Browarnej), Warszawa

W programie:

Dzień popularnonaukowy z mitologią (19 października) – cykl 7 wykładów popularnonaukowych, „Olimp – nie tylko nektar i ambrozja" – wystawa edukacyjna, „Jan Parandowski i Jego Mitologia" – sesja biograficzna, „Dialog pokoleń" – ogólnopolskie czytanie fragmentów „Mitologii” Jana Parandowskiego.

Dzień rodzinny z mitologią (20 października) – cykl 14 warsztatów dla rodzin z dziećmi, „Labirynt Minotaura" – terenowa gra edukacyjna.

WSTĘP WOLNY (na warsztaty w dniu rodzinnym obowiązuje rejestracja)

Ogólnopolski Festiwal Mitologiczny to przedsięwzięcie podjęte dla uczczenia 100. rocznicy wydania „Mitologii” Jana Parandowskiego (1924) – książki z pogranicza prozy fabularnej i eseju, traktującej o mitach starożytnych Greków i Rzymian. Festiwal to okazja do poznania, jak mity Greków i Rzymian oraz ich dziedzictwo kulturowe funkcjonują w świecie współczesnym.

Gościem honorowym Festiwalu będzie Joanna Szczepkowska, wnuczka Jana Parandowskiego.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka.

MIEJSCE:

Warszawa, ul. Dobra 55, budynek Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego

Więcej informacji na stroniehttps://festiwalmitologiczny.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU - do pobrania

ORGANIZATOR I PARTNER STRATEGICZNY

Organizator: Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego

Partner strategiczny: Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

Warsztaty dla dzieci - Informacja o przetwarzaniu danych.

Terenowa gra edukacyjna „Labirynt Minotaura" - Regulamin.