czwartek 11 kwietnia 2024

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia literacko-muzycznego pt. Łąka czytelnicza, które odbyło się 24 kwietnia 2024 r.,  na terenie Budynku Dydaktycznego UW przy ul. Dobrej 55 w Warszawie.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Uniwersytet Otwarty UW stworzył wyjątkową okazję i zaprezentował twórczość wybitnych polskich i zagranicznych autorów: liryków, epików i dramaturgów.

Podczas wydarzenia przedstawiliśmy uczestnikom fragmenty utworów literackich prezentowane przez zaproszonych Gości (Pisarzy, Artystów, Przedstawicieli UW). Czytali m.in. Artur Barciś, dr Artur Chełstowski, prof. dr hab. Andrzej Dragan, Dorota Landowska, Krystyna Kofta oraz Katarzyna Puzyńska, a także wielu innych znamienitych Gości.

Publiczność miała możliwość wysłuchania fragmentów utworów z pięciu kategorii tematycznych:

pierwsza sala: Dramat na łące

druga sala: Fantastyczna łąka

trzecia sala: Zbrodnia na łące

czwarta sala: Wyprawa na łąkę

piąta sala: Miłość na łące

PROGRAM - część czytelnicza

Wieczór uświetnił występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, który był partnerem wydarzenia.
Wykonał on – premierowo na Uniwersytecie Warszawskim – cykl pieśni na chór i instrumenty na podstawie poematu Bolesława Leśmiana.

Łąka

Słowa: Bolesław Leśmian, muzyka: Irina Bogdanovich

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Gang Tango

Dyrygent: Irina Bogdanovich

PROGRAM - koncertu

Wydarzenie miało charakter otwarty i bezpłatny.

fot.Krystian Szczęsny