Wykład online
piątek 13 września 2024
Szanowni Państwo,
z przyjemnością zapraszamy do oglądania nagrania z wykładu online pt. „Czego nie umie AI? Przewagi inteligencji ludzkiej nad tzw. sztuczną”, który odbył się 18 września 2024 roku. Prelekcję poprowadził dr Iwo Zmyślony.
Podczas wykładu dowiedzieć się można w jakich obszarach ludzka inteligencja przewyższa możliwości sztucznej inteligencji oraz jakie umiejętności są niezbędne w erze cyfrowej.
Poruszone zostały takie zagadnienia jak:
- Jak przygotować nasze dzieci na rynek pracy po roku 2030? Jak kształcą swoje dzieci twórcy wysokich technologii?
- Jakie kompetencje są automatyzowalne? Jakie automatyzowalne nie są? Jakiego rodzaju prace zabiorą nam maszyny?
- W czym systemy AI (LLM, ANN) są od nas dużo lepsze? W czym są dużo gorsze? Do czego sztuczna inteligencja potrzebuje człowieka?
- Czym są kompetencje przyszłości i czemu są takie trudne? Dlaczego nie wystarczy ich ćwiczyć, aby z nich korzystać.
LINK DO NAGRANIA: https://youtube.com/live/yoiTl_srtUs?feature=share
LINK DO NAGRANIA Z ODPOWIEDZIAMI Dr IWA ZMYŚLONEGO: https://youtu.be/2JRdDtFcJ_c
Wykład odbył się w ramach V edycji Dni uczenia się dorosłych, kampanii społecznej wspierającej osoby dorosłe w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku uczenia się przez całe życie, idei która leży u podstaw powstania Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.
🔹 Prelegent:
Dr Iwo Zmyślony -- projektant zmiany i kultury organizacyjnej, wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, trener i doradca biznesu w ICAN Institute. Jako metodolog nauk od blisko dwudziestu lat bada systemy zarządzania wiedzą ekspercką oraz psychologiczne i socjologiczne uwarunkowania procesów innowacji. Autor kilkunastu publikacji naukowych nt. kreatywności w naukach empirycznych (intuicja, know-how, tacit knowledge) oraz kilkudziesięciu tekstów publicystycznych nt. kultury eksperymentalnej, współczesnej sztuki i designu. Laureat szeregu grantów i programów stypendialnych (m.in. Młoda Polska, DAAD, GFPS, NCK). Jako konsultant biznesu wspierał procesy transformacji kilkunastu organizacji w skrajnie różnych sektorach (m.in. poligrafia, ecommerce, automotive, farmaceutyki, usługi IT).