Trening świadomości ciała. Elementy Analizy Ruchu, Terapii Tańcem i Ruchem oraz uważność – kurs stacjonarny
Kurs realizowany w formie stacjonarnej.
Ciało stanowi integralny element naszej tożsamości. Pogłębianie świadomości własnego ciała pomaga lepiej zrozumieć samego siebie poprzez skontaktowanie się z własnymi potrzebami i przeżywanymi emocjami. Celem zajęć jest wzmacnianie kontaktu z własnym ciałem oraz odnajdywanie własnych preferencji ruchowych, które wspomagają ekspresję emocji oraz budowanie dobrostanu psychofizycznego.
Kurs bazuje na technikach zaczerpniętych z Analizy Ruchu LBMS, Terapii Tańcem i Ruchem, uważności oraz technikach relaksacji. Podczas wszystkich zajęć będziemy wykorzystywać świadomą pracę z ciałem i ruchem, głównie w formie ćwiczeń indywidualnych i grupowych, a także dzielić się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami w przestrzeni grupy. Każde zajęcia kończą się relaksacją w podejściu Jacobsona.
W ramach spotkań skoncentrujemy się na następujących zagadnieniach:
- Witaj ciało! Pierwsze spotkanie w uważności na ciało. Skanowanie ciała w ruchu.
- Ugruntowanie – czyli koncentracja na poczuciu stabilności i bezpieczeństwa.
- Od napięcia do rozluźnienia. Jak poprzez pracę z ciałem i ruchem uwolnić się od stresu.
- Jeszcze głębiej w ruchu. Różne jakości ruchowe w ujęciu Analizy Ruchu LBMS.
- Odpoczynek i mobilizacja, eksploracja biegunów w ruchu.
- Ciało i emocje – wspierające wzorce ruchowe.
Zajęcia są dedykowane Słuchaczom, którzy chcą pogłębić świadomość swojego ciała i doświadczyć transformującego działania swobodnego ruchu. Każdy ze Słuchaczy porusza się w takim zakresie, jaki jest dla niego dostępny i komfortowy. Ważne jest, aby zadbać o wygodny strój oraz matę do relaksacji.
UWAGA: Kurs ma charakter „doświadczeniowy" i bazuje na ruchu i tańcu, Słuchacze biorą udział w różnych doświadczeniach i ćwiczeniach bazujących na pracy z ciałem i ruchem. Ważna jest otwartość i gotowość na udział w tego typu formie treningu. Przygotowanie fizyczne nie jest wymagane. Na zajęciach poruszamy się z szacunkiem do możliwości własnego ciała.
Grupa ze zmniejszonym limitem osób.